• Dieta przyjazna planecie

• Każdego dnia możemy zrobić coś dobrego dla planety. To, co jemy, każdy nasz posiłek, nasze drugie śniadanie, obiad spożywany w szkolnej stołówce, może się przyczynić do ratowania środowiska przyrodniczego! To skąd pochodzi nasza żywność i jak jest wytwarzana, ma znaczenie. Im więcej wiemy o tym, co spożywamy, tym nasze wybory mogą być lepsze – dla zdrowia i dla planety.

• Trzymaj formę

• Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki.

Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekty powinny służyć promocji aktywności fizycznej, uczyć prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

• Cała Polska czyta dzieciom

• Kampania czytania z hasłem „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!” jest adresowana do rodziców, opiekunów, wychowawców i edukatorów. Codzienne czytanie dziecku przez dorosłego przynosi ogromne korzyści, m.in.:

• buduje więź z dzieckiem będącą fundamentem jego zdrowia emocjonalnego,
            • doskonali język i ułatwia rozumienie świata,
            • rozwija zasoby wewnętrzne dziecka, w tym inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną,
            • poszerza wiedzę i kładzie mocne podwaliny pod sukcesy w szkole i w życiu.
          • Dobre łącza

• 1,5 roczny program oparty na metodzie psychoedukacji poprzez film pod nazwą  "Dobre łącza". Jesteśmy jedną ze 100 szkół w Polsce, która zakwalifikowała się do projektu.
            Nasze działania będą opierać się na wzmacnianiu bezpieczeństwa dzieci w Internecie poprzez rozwijanie ich kompetencji społeczno-emocjonalnych (SEL) takich jak: samoświadomość, samokontrola, świadomość społeczna, umiejętność nawiązywania relacji i odpowiedzialne podejmowanie decyzji.
            Projekt prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej dzięki wsparciu Google.org Impact Challenge: Bezpieczeństwo w sieci.

Koordynatorem szkolnym programu jest pani Anna Arndt.

O Programie

• Przygotujmy lepszy świat

• Zdrowo jem, więcej wiem

• Mamy kota na punkcie mleka