• Świetlicowy Kodeks Zachowań

•

1. Zachowujemy się kulturalnie, współpracujemy, pomagamy sobie i szanujemy się wzajemnie.

2. Używamy zwrotów grzecznościowych: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry i do widzenia.

3. Szanujemy innych, nikomu nie dokuczamy, nie używamy przemocy, brzydkich słów, nikogo nie przezywamy, nie obrażamy, nie wyśmiewamy.

4. Przestrzegamy zasad bezpieczeństwa. O zagrożeniach natychmiast informujemy wychowawców.

5. Zgłaszamy wychowawcy każde swoje przyjście i wyjście, nie wychodzimy z sali bez pozwolenia, nie oddalamy się od grupy w czasie spacerów i zabaw na boisku szkolnym.

6. Do toalety wychodzimy pojedynczo.

7. Przed wejściem na dywan zdejmujemy buty.

8. Każde wyjście na zajęcia dodatkowe zgłaszamy wychowawcy.

9. Nie hałasujemy.

10. Słuchamy uważnie próśb i poleceń nauczyciela, nie przeszkadzamy wychowawcom w prowadzeniu zajęć a koleżankom i kolegom w pracy i zabawie.

11. Dbamy o wyposażenie sal - sprzęty, zabawki, gry, puzzle, książki, przybory plastyczne itp. - rzeczy zepsute lub znalezione oddajemy wychowawcom.

12. Dbamy o porządek w sali: plecaki, ubrania, buty, książki, gry i zabawki kładziemy w wyznaczonym miejscu.

13. Po zabawie i zajęciach zawsze porządkujemy swoje otoczenie.

14. Uczestniczymy w zajęciach proponowanych przez wychowawców świetlicy.

15. Możemy korzystać z pomocy wychowawców podczas odrabiania zadań domowych bądź dodatkowych.

16. W przypadku złego samopoczucia informujemy o tym wychowawcę świetlicy.

17. Podczas przebywania w świetlicy nie używamy telefonów komórkowych / tabletów.

18. Bezwzględnie przestrzegamy zasad zachowania w świetlicy szkolnej.