• Jak wysłać zadania i inne porady

• Poniższe wskazówki dotyczą tylko tych uczniów, którzy:

- nie mają Internetu oraz nie mają żadnego sprzętu elektronicznego (np. smartfona, laptopa, komputera stacjonarnego, tabletu) i fakt ten został wcześniej zgłoszony wychowawcy i dyrektorowi szkoły.

Jak nauczyciel przekaże Wam zadania do wykonania?

Jeśli wychowawca klasy otrzyma informację od rodzica/ opiekuna, że uczeń nie posiada Internetu oraz żadnego sprzętu elektronicznego do pracy zdalnej wówczas:

1. Zadania zostaną przygotowane przez nauczycieli i wydrukowane na papierze.

2. Wychowawca lub pracownik sekretariatu poinformuje rodzica/ opiekuna o OBOWIĄZKU terminowego odebrania przygotowanych materiałów.

3. Otrzymacie czas na rozwiązanie zadań.

4. Rodzic/ opiekun odniesie wykonane zadania do sekretariatu szkoły.

5. Wykonanie zadań po terminie lub ich niewykonanie skutkować może obniżeniem oceny, oceny zachowania, odznaczeniem braku obecności na lekcjach a w sytuacjach skrajnych nieklasyfikowaniem lub wystawieniem oceny niedostatecznej.

6. Wszystkie oddane prace muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem, klasą, nazwą przedmiotu jakiego dotyczą. Prace niepodpisane nie będą oceniane.

Jeśli masz dostęp do Internetu np. przez smartfona rodzica/ opiekuna to:

Wskazówki i porady przesyłania zadań.

1. Zadania znajdziesz: w wiadomości wysłanej przez e-dziennik Librus lub na stronie internetowej szkoły.
          2. Wykonaj zadanie i prześlij je w jednej z wymienionych form jako:

- scan pracy

- zdjęcie pracy w formie załącznika

- bezpośrednia odpowiedź na wiadomość/ zadanie w e-dzienniku

- załącznik WORD / PDF

1. Pamiętaj, aby podpisać swoją pracę (imię i nazwisko, klasa, przedmiot)
          2. Pamiętaj, aby pisać czytelnie, nie będziesz musiał/a ponownie wykonywać swojej pracy.
          3.  Jeśli nauczyciel przygotuje zadania, testy, kartkówki itp. w różnych aplikacjach, programach itp. wówczas pracę wykonaj on-line (zgodnie ze wskazówkami nauczyciela)
          4. Wysyłając maila pamiętaj o dokładnym jego podpisaniu.
          5. Nauczyciel poinformuje cię o ocenie. Bądź jednak cierpliwy, nauczyciel ma więcej prac do oceny.
          6.  Jeśli nie będziesz umiał/a wykonać zadania, nie poddawaj się, zapytaj mailem nauczyciela jak wykonać zadanie, napisz czego nie rozumiesz i czekaj na odpowiedź, wskazówki.
          7. Jeśli otrzymasz ocenę niedostateczną, zapytaj nauczyciela w jaki sposób możesz ocenę poprawić i wykonaj to zadanie.
          8.  Jeśli napisałeś nieczytelnie zadanie, wykonaj je ponownie, ale starannie i wyślij nauczycielowi ponownie do oceny.
          9.  Jeśli nie wykonasz żadnego zadania lub wykonasz np. tylko jedno zadanie -Pamiętaj! Nauka zdalna zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej jest TWOIM OBOWIĄZKIEM. Nauczyciel może postawić ci ocenę niedostateczną i w efekcie wystawić ocenę niedostateczną lub nie klasyfikować cię na półrocze lub zakończenie roku szkolnego.
          10.  Jeśli, będziesz nieklasyfikowany lub otrzymasz na koniec roku szkolnego ocenę niedostateczną - Wówczas będziesz musiał uczyć się przez całe wakacje i przystąpić do egzaminu w wyznaczonym terminie i w określonym trybie!