• Savoir vivre podczas zdalnego nauczania

• Drogi uczniu

Warto zapoznać się z przygotowanym dla Was savoir vivrem podczas zdalnego nauczania. Bardzo ułatwi Ci to pracę.

Savoir – vivre podczas zdalnej nauki w SP 21 w Bytomiu.

Przed zajęciami:

1. Sprawdź w Librusie/ zakładka: Terminarz, jaki jest link czy kod i hasło dołączenia do spotkania. Podpisz się imieniem i nazwiskiem. To Twój identyfikator.
          2. Przygotuj potrzebne materiały do lekcji: książki, zeszyty, zeszyty ćwiczeń, przybory do pisania, przygotowane prace itp.
          3. Powiadom domowników o czasie trwania lekcji.
          4. Pamiętaj o odpowiednim wizerunku, kulturze osobistej i właściwym zachowaniu w trakcie spotkania.
          5. Zadbaj o miejsce, w którym nikt nie będzie Ci zakłócał spokoju.
          6. Zjedz posiłek przed zajęciami lub w czasie przerw między spotkaniami.

Podczas zajęć:

1. Przywitaj się z włączonym mikrofonem i kamerką. Mikrofon możesz wyciszyć, aby uniknąć odgłosów z zewnątrz. Jeżeli chcesz się zgłosić, np. do odpowiedzi, możesz to zrobić w umówiony z nauczycielem sposób.
          2. Słuchaj poleceń i wskazówek nauczyciela, lekcja wymaga skupienia.
          3. Pracuj przy włączonej kamerce, dzięki temu nauczyciel obserwuje Twoją pracę.
          4. Żeby nie rozpraszać uwagi i nie utrudniać komunikacji w czasie trwania lekcji staraj się nie opuszczać swojego miejsca nauki.
          5. Wszelkie próby zakłócania lekcji on-line będą miały wpływ na ocenę zachowania.
          6. Lekcja on-line trwa 30 minut – zachowaj pełną koncentrację i szybko reaguj na polecenia nauczyciela. Pozostałe 15 minut przeznacz na pracę własną.
          7. W razie problemów technicznych – zachowuj spokój, nie krzycz „nic nie widzę”, „nic nie słyszę” itp. Informacje o tym fakcje przekaż przez wiadomości w Librusie lub w innej formie ustalonej do komunikacji z nauczycielem.
          8. Jeżeli masz częste problemy z brakiem obrazu lub/i dźwiękiem sprawdź łącza.                             O problemie poinformuj wychowawcę.

Zabronione jest:

1. Nagrywanie lekcji
          2. Fotografowanie ekranu, wykonywanie zrzutu ekranu
          3. Upublicznianie zajęć w jakiejkolwiek formie
          4. Udostępnianie, niepowoływanym osobom, haseł i linków wysyłanych przez nauczycieli.
          5. Uczestniczenie osób trzecich w trakcie lekcji /zajęć zdalnych.

Liczymy na Waszą współpracę.

Nauczyciele SP 21 w Bytomiu.