Zgodnie z informacją z ogłoszenia w Librusie przypominamy:
Opłata za obiady w styczniu wynosi 99 zł.11 dni x 9 zł
Wpłaty proszę wykonać od 01.01.2023 do 05 01.2023.
UWAGA!!! Wcześniejsze wpłaty zostaną zwrócone na konto.
Zgodnie z informacją z ogłoszenia w Librusie przypominamy:
Opłata za obiady w styczniu wynosi 99 zł.11 dni x 9 zł
Wpłaty proszę wykonać od 01.01.2023 do 05 01.2023.
UWAGA!!! Wcześniejsze wpłaty zostaną zwrócone na konto.
Szkoła Podstawowa nr 21 wraz ze Stowarzyszeniem Przyjazna Ósemka zorganizowali konkurs czytelniczy dla uczniów szkół bytomskich.
Na konkurs wpłynęły niezwykłe, piękne i kolorowe prace przygotowane przez dzieci oraz rodziców. Jury miało bardzo trudne zadanie ze względu na bardzo wysoki poziom prac. Doceniono pomysłowość, kreatywność oraz duży zasób wiadomości zawarty w pracach i przyznało następujące nagrody w trzech kategoriach.
Wyniki miejskiego konkursu „ Poczytaj ze mną Mamo!”
Kategoria klasa 1- 3
I miejsce Piotr Łukawski SP 47
II miejsce Malwina Czajak SP 27
III miejsce Kinga Jóźwiak SP 47
Kategoria klasa 4-6
I miejsce Wojciech Cymander SP 27
II miejsce Natalia Koma SP 27
III miejsce Julia Janoszka SP 47
Wyróżnienie Agata Milewska SP 54
Amelia Wierzbicka SP 27
Kategoria klasa 7-8
I miejsce Przemysław Milewski SP 54
II miejsce Alicja Woszczyńska SP 27
III miejsce Natalia Dębska SPMS
Uczeń klasy 1b Aleksander Supiński zajął I miejsce w miejskim konkursie „Ekologiczny stroik świąteczny”. W konkursie wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych nr: 21, 51, 9, 54, 3, 28 i 33.
Konkurs zorganizowany był przez Wydział Inżynierii Środowiskowej Urzędu Miejskiego w Bytomiu . Celem konkursu było propagowanie tradycji związanych z tematyką Świąt Bożego Narodzenia , kształtowanie świadomości ekologicznej , zachęcanie dzieci do wykonywania prac jako kreatywnego sposobu spędzania wolnego czasu , rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci.
Nasz uczeń Aleksander Supiński jako nagrodę dostał książkę i 300zł w bonach do wykorzystania w Agorze.
Gratulujemy!!!
W tym tygodniu uczniowie klasy 1a i1b zrealizowali kolejną lekcję w ramach Ogólnopolskiego Projektu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Uczniowie rozmawiali o bezpiecznym zachowaniu w domu i o zagrożeniach na jakie są narażeni w domu. Lekcja rozpoczęła się od edukacyjnego filmu, z którego dzieci dowiedziały się, że nie powinny nikomu otwierać drzwi jak są same w domu, bawić się zapałkami i ostrymi przedmiotami, nie mogą same brać lekarstw, kiedy źle się poczują. Utrwaliły numery alarmowe i poznały numer na pogotowie gazowe. Poznały zasady udzielania pierwszej pomocy, ćwiczyły na sobie jak ułożyć poszkodowanego, jak zrobić sztuczne oddychanie. Dowiedziały się jak powinna być wyposażona apteczka.
Wykonywały zadania na kartach pracy polegające na wyposażeniu apteczki, zaznaczeniu w kuchni miejsc niebezpiecznych, miejsc, gdzie bezpiecznie można przechowywać leki.
Lekcja ta pokazała dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności w domu.
Celem konkurs pod nazwą "Bezpieczeństwo w sieci" organizowanym w ramach #CodeWeek było zwrócenie uwagi uczniów na zagrożenia płynące z korzystania z Internetu oraz wyrobienie nawyków radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa płynącego z sieci.
W kategorii klas 4-5 laureatami konkursu są: Łucja Golonka z klasy 5A oraz Kamil Pieczyrak z klasy 5B.
W kategorii klas 6-8 laureatem konkursu jest: Michał Wołowski z klasy 6B.
Prace Łucji oraz Kamila można zobaczyć również na parterze budynku w gablotce obok sali nr 8, a prezentację Michała klikając w jeden z poniższych linków.
Nagrodami są: dyplomy, drobne upominki oraz vouchery dyrektora szkoły na cały dzień wolny od pytania i kartkówek ważny do końca I półrocza roku szkolnego 2022/2023!
Bezpieczenstwo_w_sieci_2022.pdf
Bezpieczenstwo_w_sieci_2022.ppt
Gratulujemy!
Od 10.10. 2022 roku do 07.12.2022 roku w klasach I- III realizowano IV EDYCJĘ WOJEWÓDZKIEJ AKCJI INFORMACYJNO- EDUKACYJNEJ - „WIRUSOOCHRONA”. Głównym celem akcji była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny, jako podstawowego środka zapobiegania i przenoszenia wirusów. Działania przeprowadzone przez nauczycieli poruszały następujące zagadnienia:
Poprzez różnorodność prowadzonych zajęć u dzieci została rozbudzona ciekawość poznawcza i motywacja do działania. Uczniowie utrwalili wiedzę w poznanym zakresie. Poznali odpowiedzi na pytania: Co to jest higiena? Co to są bakterie? Gdzie można znaleźć bakterie? Kiedy należy myć ręce i czy jest to ważne? Dużo satysfakcji sprawiło uczniom samodzielne przygotowywanie zdrowych kanapek po wcześniejszym omówieniu piramidy zdrowego żywienia.
W środę 14.12.2022 i czwartek 15.12.2022 uczniowie klas 1b, 2a, 3b działający w Małym Szkolnym Wolontariacie pod opieką p. Katarzyny Burg i siostry Mariety Pyrek przedstawiali swój kolędowy program artystyczny na spotkaniach wigilijnych seniorów w Ochronce bł Edwarda Bojanowskiego oraz w restauracji „ Desperado”. Po programie artystycznym nasi mali wolontariusze wręczali seniorom samodzielnie zrobione na zajęciach Małego Wolontariatu wełniane krasnale. Seniorzy gromkimi brawami nagradzali naszych małych artystów i prosili o przygotowanie kolejnych programów artystycznych.
Od połowy grudnia 2022 roku klasy: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b uczestniczą w programie Czyściochowa Akademia organizowanym w ramach programu Rossnę przez sklep Rossmann. Dzięki uczestnictwu w programie dzieci mają możliwość pogłębienia wiedzy dotyczącej higieny poprzez realizowanie różnych zadań np. czyściochowych zagadek, higienicznych wykreślanek, udział w czyściochowych zabawach, konkursach np. Okładka Czyściochowej Płyty, czy nauki czyściochowych piosenek. W ramach udziału w programie każda klasa może otrzymać dodatkowe materiały:
1) Pakiet dla szkół z pomocami uczniów zawierający książeczki z eksperymentami, które mogą być uzupełnieniem do zajęć realizowanych w oparciu o scenariusze dostępne na stronie. Uczniowie poprzez wykonywanie prostych eksperymentów mogą utrwalać nabytą wiedzę. W zestawie znajduje się także pieczątka do oznaczania wykonanych zadań, przypinka dla każdego ucznia oraz plakat „O rety! Higieniczne sekrety”.
2) Pakiet, w którym znajdują się materiały do realizacji turnieju higienicznego do przeprowadzania ze swoją klasą wraz z jego elementami - tablicą do zapisywania wyników oraz tabliczkami służącymi do zgłaszania się drużyn do odpowiedzi. Dodatkowo w przesyłce umieszczono plakat edukacyjny przypominający o myciu rąk oraz naklejki i dyplomy, którymi można nagrodzić swoich uczniów za aktywny udział w zajęciach Czyściochowej Akademii. Ponadto w zestawie znajduje się naklejka na drzwi informującą o udziale szkoły w programie.
SZKOLNE KOŁO TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI w okresie od 14.11.2022r. do 8.12.2022 r. pod opieką pani Beaty Bulińskiej prowadziło na terenie naszej szkoły zbiórkę odzieży w ramach akcji „OTWÓRZ SWE SERCE NA POTRZEBY INNYCH". Zebrana odzież przekazana została do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bytomiu z przeznaczeniem dla osób starszych, chorych oraz potrzebujących wsparcia. Dziękujemy za udział w akcji.
Ogólnopolski konkurs „W naturze drzemie siła – odnawialne źródła energii” polegał na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnym stylu (w tym makiety), przedstawiającej wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, zarówno na terenie kraju jak i na świecie.
Informujemy, że dwie nasze uczennice, które oddały swoje prace - w ogłoszonym przez dyrektora naborze prac do konkursu - w formie makiet zostały docenione przez Jury konkursu i zdobyły:
1. Julia Orłowska z klasy 8C - I wyróżnienie,
2. Marta Kasperek z klasy 6B - II wyróżnienie.
Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu naszych uczennic!
Prace naszych uczennic można zobaczyć na koncie społecznościowym na Facebooku Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Zobaczcie galerię pozostałych prac dostarczonych w konkursie, będziecie zachwyceni kreatywnością, pomysłowością i wykonaniem prac przez uczniów naszej szkoły! Może i Ty zainspirujesz się i zafascynujesz geografią, przyrodą, ochroną środowiska i ekologią. Gratulujemy każdemu uczestnikowi konkursu z SP21 - wasze uczestnictwo zostało docenione ocenami z geografii.
LINK DO GALERII Zdjęcia prac konkursowych
Konkurs zachęca uczniów do obserwowania otaczającego świata i szukania matematyki w różnych aspektach życia. Konkurs składa się z dwóch części.
Część 1
Matematyka na mojej ulicy. Od 15 GRUDNIA 2022 do 15 STYCZNIA 2023, szukamy matematyki NA SWOJEJ ULICY próbujemy ją sfotografować albo nagrać.
Zapraszam Elżbieta Malec
Uczniowie klas piątych, siódmych i ósmych na lekcjach matematyki uczyli się poprzez działanie. Kartki wykonane za pomocą matematycznego geometrycznego haftu są co roku coraz bardziej staranne. Dedykujemy je wraz z życzeniami:
Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i wszystkim uczniom.
W szkole jak co roku obchodziliśmy MIKOŁAJKI. Uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się do kina na ciekawe filmy: „Wielki Zielony Krokodyl Domowy”, "Świąteczna niespodzianka". 6 grudnia do klas zawitał św. Mikołaj z prezentami i słodyczami. Zorganizowane były różne atrakcje, SKM czyli Szybki Konkurs Mikołajkowy, Mikołajki w bibliotece- konkurs, kiermasz w świetlicy szkolnej, zajęcia rozwijające zainteresowania, chemia na co dzień- Warsztaty mydlarskie. Samorząd Uczniowski zorganizował loterię z nagrodami.
Uczniowie klasy 1a – wych. Malwina Sławek i klasy 1b- wych. Katarzyna Burg przystąpili do XIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka obejmującego tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu sferach: na drodze, w domu, w szkole w Internecie oraz w kontaktach miedzy rówieśnikami. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. Do tej pory łącznie wzięło w nim udział ponad 3 miliony uczniów.
W dniu 5.12.2022 nasze pierwszaki zrealizowały 1 TEMAT- Bezpieczeństwo w drodze . Podczas zajęć dzieci zobaczyły film o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Dowiedziały się jak dzielą się znaki drogowe. Wysłuchały listu Puchatka do pierwszaków. Poznały przewodników po bezpieczeństwie , czyli Edka Kredka- nauczyciela bezpieczeństwa w szkole, Sygnałka – uczy dzieci jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, Lucka Klucka- strażnika domowego bezpieczeństwa, Klawika- przewodnika po świecie Internetu, Serdeczniaka – specjalistę w budowie bezpieczeństwa między rówieśnikami. Uczniowie wykonali zadania związane z bezpieczeństwem na drodze na kartach pracy. Zagrali w gry przygotowane przez Puchatka .
W dniach 25.11-30.11 uczniowie klas 1a, 1b, 2b, 3a, 3b uczestniczyły w lekcji 3 „Niepodległość na 104" w ramach IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców.
Uczniowie utrwalili sobie symbole narodowe. Dowiedzieli się dlaczego flaga Polski jest biało- czerwona, co symbolizuje biel, a co czerwień. Przypomniały sobie "Katechizm polskiego dziecka”. Poznały ojców polskiej niepodległości. Dowiedziały się co to jest patriotyzm, ojczyzna i patriotyzm lokalny. Z wielkim zainteresowaniem zobaczyły prezentację przygotowana przez autorów akcji.
Wykonały również zadania związane z lekcją. Z niecierpliwością czekają na lekcję grudniową.
W kategorii wiekowej klas 1-3
1. miejsce Grzegorz Mazurkiewicz
2. miejsce Kaja Gucma
3. miejsce Leon Bacik
W kategorii wiekowej klas 4-8
1. miejsce Oskar Klasa
Gratulacje!
Powered by aSc EduPage