Nasza szkoła - nasi uczniowie, kolejny raz włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy Dla Polski".
AKTUALNOŚCI
Dzień Ziemi - #SprzątamyDlaPolski
Promujemy Bytom, bo jest Nasz! Zagłosuj!
Promujemy Bytom, bo jest Nasz!
Bardzo prosimy o głosowanie (na ile system pozwoli) na projekt Kolonii Zgorzelec w konkursie na TOP Inwestycje Komunalne 2024 oraz rozpropagowanie konkursu wśród rodziny, bliższych i dalszych znajomych.
Jeszcze tylko do jutra do godziny 9.00 można zagłosować na projekt Kolonii Zgorzelec w konkursie na TOP Inwestycje Komunalne 2024.
Dla przypomnienia link:Kolonia Zgorzelec - zagłosuj, kliknij na ten link!
https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2024,130/
Dziękujemy!
Projekt „Baletowa Akademia Pana Kleksa”
Zbliża się Międzynarodowy Dzień Tańca i bytomska szkoła baletowa przygotowała z tej okazji coś specjalnego. Wszystko działo się na scenie Bytomskiego Centrum Kultury. W czwartek18 kwietnia odbyła się tam Baletowa Akademia Tańca. To projekt, który Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu zrealizowała we współpracy z bytomskimi szkołami podstawowymi nr 21, 32, 47 i 54. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2b pod opieką wychowawczyni Katarzyny Burg.
Projekt ten był wspólną choreograficzną zabawą na scenie Bytomskiego Centrum Kultury. W projekcie połączono taniec ze śpiewem, próbując opowiedzieć historię Pana Kleksa znaną z książki Jana Brzechwy i filmowej ekranizacji „Pana Kleksa”. Projekt ten był okazją do wspólnej artystycznej zabawy. Zaprezentował uczestnikom tańca czego uczą się w szkole baletowej ich rówieśnicy i starsi koledzy.
Całodzienna praca wszystkich uczestników projektu zakończyła się wspaniałym, galowym koncertem.
Warsztaty w Pałacu w Miechowicach
Klasa II a z wychowawcą Alicją Sobocińską–Świerdzą była 18 kwietnia na warsztatach „Uważne parkowanie – moc lasu” w Pałacu w Miechowicach.
Uczniowie z lornetkami i lupami spacerowali po parku, obserwowali rośliny i małe zwierzęta i słuchali odgłosów przyrody. Następnie w Pałacu wszyscy rozgrzali się wypijając ciepłą, smaczną herbatę.
Na zakończenie uczniowie wykonali prace plastyczne, które posłużyły do dekoracji klasy.
Podsumowanie Konkursu Miejskiego
Akcja Żonkile 2024
Dnia 19 kwietnia uczniowie szkoły włączyli się w akcję społeczno-edukacyjną ŻONKILE, upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Samodzielnie, na podstawie szablonu żonkila, wykonali papierowe kwiaty, które są symbolem zbiorowej pamięci. Wykorzystując materiały przygotowane i udostępnione przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pogłębili wiedzę o bohaterach i bohaterkach powstania w getcie, w 81 rocznicę jego wybuchu.
26
Gratulacje dla zespołu uczniów klasy 5 A
Nasi uczniowie laureatami miejskich konkursów
Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów w konkursach międzyszkolnych.
Uczennice klasy 2b, Zuzanna Kuleszewicz zdobyła 1 miejsce, a Julia Zając 2 miejsce w międzyszkolnym świetlicowym konkursie plastycznym „Wielkanocna Pisanka” organizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 26 w Bytomiu.
Uczniowie klasy 3b, Julia Dymerska zajęła 1 miejsce , a Oktawian Burda zdobył wyróżnienie w międzyszkolnym plastycznym konkursie świetlicowym „Wiosenne ptaki” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Bytomiu.
Prace konkursowe uczniowie wykonywali pod opieką p.Sandry Kotlorz.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Wyniki konkursu recytatorskiego "Wiosna w wierszach ukryta"
15.04.2024r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiosna w wierszach ukryta”.
Po burzliwych obradach jury jednogłośnie wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy I-III
I miejsce Bartosz Pranschke kl. 1B
II miejsce Wiktoria Niedźwiecka kl. 2A oraz Amelia Pentrys kl.1A
III miejsce Nadia Malinowska kl.1B
Klasy IV-VI
I miejsce Anna Barteczko kl.6A
Wyróżnienie za kulturę słowa: Liliana Liwiak kl.3B
Wyróżnienie za wyraz artystyczny: Katarzyna Wróbel kl.2B oraz Martyna Żołnowska kl.1B
Wyróżnienie: Alicja Szkopek kl.5A
Dziękujemy wszystkim recytującym za tak liczny udział.
11
Czekolada na Kresy
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom za udział w akcji "Czekolada na Kresy"
Galeria prac konkursowych: Wiosna w Karbiu
W dniu 5.04.2024 r. odbyło się wręcznie nagród w konkursie fotograficznym "Wiosna w Karbiu" ogłoszonym przez dyrektora szkoły.
Kategoria klas 1-3
1. miejsce Daniel Chojnacki, kl. 1B
2. miejsce Oskar Lenert, kl. 1A
3. miejsce Martyna Królikowska, kl. 1B
wyróżnienie Kacper Chojnacki, kl. 2A
Kategoria klas 4-6
1. miejsce Martyna Żak, kl. 4A
2. miejsce Zuzanna Bartoniek, kl. 6A
3. miejsce Alicja Wyderka, kl. 6A
wyróżnienie Kaja Gucma, kl. 4A
Kategoria klas 7-8
1. miejsce Wiktoria Ozorowska, kl. 7B
2. miejsce Szymon Piecha, kl. 7A
3. miejsce Paulina Karolak, kl. 7A
wyróżnienie Michał Wołowski, kl. 7BA oto galeria prac nadesłanych w konkursie - kliknij poniżej w link:
Podium dla naszego trzecioklasisty
W dniu 12 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Bytomiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Matma nie jest trudna" dla uczniów klas trzecich.
Uczeń klasy IIIa Jakub Dziubek - Domogała zajął I miejsce.
Gratulujemy.
Dzień Otwarty Szkoły w SP 21
- 15
Święto koszykówki w naszej szkole
11 kwietnia 2024 r. to w naszej szkole dzień pełen emocji podczas XXVIII Zajączkowego Wojewódzkiego Turnieju Koszykówki Dziewcząt i Chłopców Klas V 3x3. Gry toczyły się w dwóch kategoriach.
Dziewczęta
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Radzionkowie
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 21 w Bytomiu
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 43 w Bytomiu
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 9 w Bytomiu
Chłopcy
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Radzionkowie
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 43 w Bytomiu
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 21 w Bytomiu
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 9 w Bytomiu
Wszystkie drużyny zostały nagodzone pucharami oraz medalami, z każdej drużyny wybrano najlepszą zawodniczkę i zawodnika turnieju.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!
Obiady w maju 2024r.
Wpłata do 25.04.2024 r. (wpłata zaksięgowana po tym terminie będzie zwracana na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową). Środki muszą być zaksięgowane do 25.04.2024 r., więc obiady należy opłacić wcześniej .
Koszt 15 dni x 9 zł = 135 zł
Ogólnopolska Akcja Dzieci Uczą Rodziców
W tym miesiącu uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 3b realizują 7 lekcję „Zwierzęta domowe” w ramach 5 edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców. Celem tej lekcji jest zwiększenie świadomości u dzieci na temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami domowymi.
Lekcja obejmuje szereg istotnych tematów, takich jak: znaczenie posiadania zwierząt domowych, odpowiedzialna opieka nad psami, kotami, małymi zwierzętami oraz zwierzętami egzotycznymi, a także wskazówki, jak bezpiecznie żyć ze zwierzakiem w domu.
Porusza kwestie, skąd możemy mieć zwierzęta i dlaczego niektóre źródła nie są odpowiednie do adopcji zwierząt. W ramach lekcji dzieci zobaczyły prezentację i wykonały zadania na kartach pracy.
11
Święto Patrona Szkoły
10 kwietnia uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji została zorganizowana akademia, na której uczennice klasy 6a przedstawiły w formie prezentacji multimedialnej postać Józefa Lompy, po czym uczniowie klasy 4a wystąpili w przedstawieniu „Kopciuszek XXI wieku”. Uroczystość uprzyjemniły utwory muzyczne w wykonaniu uczniów klasy 7A oraz taniec "Italodisco” zaprezentowany przez klasę 4a.
W ramach obchodów 12 kwietnia odbył się szkolny konkurs wiedzy o życiu, twórczości i działalności społeczno-politycznej patrona szkoły Józefa Lompy.
Laureatkami zostały:
I miejsce Łucja Golonka i Julia Bombelka
II miejsce Zofia Kieruzal
III miejsce Alicja Wyderka
GRATULUJEMY!!!
23
Przedstawienie "Doktor i jego zwierzęta"
Spotkanie z niezwykłym Doktorem, który rozumiał mowę zwierząt…
10 kwietnia uczniowie klasy 2b i 3b uczestniczyli w przedstawieniu pt. ,,Doktor i jego zwierzęta” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.
Przedstawienie zostało oparte na motywie lektury Lofting Hugh pt. ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Widownia z dużym zaangażowaniem śledziła przygody doktora, który w otoczeniu swoich przyjaciół wybrał się w podróż do Afryki, by tam leczyć chore małpki. Uczestnicząc w tym pięknym przedstawieniu młodzi widzowie mieli okazję zwrócić uwagę na stworzenia, które mieszkają tuż obok nas, a o istnieniu których często zapominamy. Zwierzęta, bo o nich tu mowa, to istoty piękne, wrażliwe i szczere. Obserwując je uważnie sami możemy się wiele nauczyć.
Wspaniała gra aktorska, barwne stroje, efekty specjalne oraz ciekawie przedstawiona fabuła wzbudziły u dzieci wiele pozytywnych emocji.
Było to piękne, barwne widowisko połączone ze świetną muzyką.
Ogłaszamy XII Międzyszkolny Konkurs „PRZYGODA MOJEGO ŻYCIA - ADVENTURE OF MY LIFE”
Zapraszamy do udziału w XII Międzyszkolnym Konkursie „PRZYGODA MOJEGO ŻYCIA - ADVENTURE OF MY LIFE” dla klas VI-VIII.
Konkurs polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej w języku angielskim na temat „Przygoda mojego życia” – „Adventure of my life".
Prezentacja multimedialna nie może przekraczać 10 slajdów, może być wykonana w dowolnym programie.
Prace należy przesłać do 1O maja 2024r na adres mailowy jednego z nauczycieli języka angielskiego: Aleksandra Szcześniak: aleksandra.szczesniak@sp21.bytom.pl, Małgorzata Wilk: malgorzata.wilk@sp21.bytom.pl, Agata Gołba: agata.golba@sp21.bytom.pl.
Zapraszamy do udziału!!!
Nauczyciele języka angielskiego
Konkurs logopedyczny
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie uczniów klas młodszych. Uczeń klasy 2b Dominik Nosiadek pod opieką logopedy pani Katarzyny Burg zdobył 1 miejsce, a uczeń klasy 1b Marcel Litwiniuk pod opieką logopedy pani Beaty Bulińskiej otrzymał 2 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Moja gra logopedyczna” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Bytomiu z okazji „Europejskiego Dnia Logopedy”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Archiwum Aktualności