30 września 2024 roku zaprzysiężony został Samorząd Uczniowski. Przewodnicząca SU to Oliwia Cichoń z klasy 8B, zastępcą jest Łucja Golonka z klasy 7A.
Powodzenia.
30 września 2024 roku zaprzysiężony został Samorząd Uczniowski. Przewodnicząca SU to Oliwia Cichoń z klasy 8B, zastępcą jest Łucja Golonka z klasy 7A.
Powodzenia.
Zgodnie z kierunkami polityki oświatowej obowiązującymi w roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas młodszych biorą udział w „Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym- Pierwsza Pomoc – Mali Ratownicy”.
Celem projektu jest: zapoznanie naszych najmłodszych uczniów z podstawową wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy i numerami telefonów służb ratowniczych w Polsce, zapoznanie ze sposobami zapobiegania wypadkom, kształtowanie u dzieci zachowań bezpiecznych na drodze, w czasie zabaw i gier, poznanie podstawowych pojęć w zakresie ratownictwa, zdobycie kompetencji niezbędnych przy udzielaniu pierwszej pomocy, zdobycie umiejętności wzywania pogotowia ratunkowego i informowania innych służb ratowniczych, kształtowanie prawidłowych reakcji i relacji wobec osób poszkodowanych, wyrabianie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających życiu, kształtowanie gotowości niesienia pomocy poszkodowanym, kształtowanie poczucia troski o zdrowie własne i innych.
Kolejnym projektem realizowanym przez naszych najmłodszych jest „II edycja Ogólnopolskiego Projektu Klasa w Terenie”.
Głównym celem tego jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową - prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły.
Ogólnopolski Projekt edukacyjny „Mój dom, moje miasto, moja Ojczyzna” to trzeci projekt, który w tym roku realizują nasi najmłodsi uczniowie. Celem projektu jest rozbudzenie w dzieciach świadomości przynależności do swojego domu, miasta oraz ojczyzny. Promowanie wartości patriotycznych i edukacji regionalnej. Rozwijanie kreatywności i umiejętności artystycznych dzieci.
Uczniowie klas młodszych uczestniczą również w VI edycji „Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej Dzieci Uczą Rodziców”, która łączy w sobie walory edukacyjne z kreatywnymi formami przekazywania wiedzy. Zakres tematyczny proponowanych lekcji jest niezwykle szeroki: od bezpieczeństwa (w różnych wymiarach) i ekologii, przez historię i kulturę, aż po kosmos i naukę o prehistorycznych zwierzętach, które wiele milionów lat temu dominowały na Ziemi.
24 września 2024 roku klasa III a pod opieką wychowawcy mgr Alicji Sobocińskiej –Świerdzy pojechała do Bytomia do Muzeum Górnośląskiego.
Została tam przeprowadzona lekcja muzealna, której tematem była „Prababcia modna”.
Uczniowie oglądali śląskie stroje ludowe – ze szczególnym uwzględnieniem stroju rozbarskiego. Wszystko to było opatrzone stosownym komentarzem pracownika muzeum. Dzieci zobaczyły stroje przewidziane na dzień świąteczny i powszedni. Widziały też ubiór mężatki, panny. Na zakończenie wycieczki uczniowie zwiedzili wystawę etnograficzną naszego bytomskiego muzeum.
Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka wraz ze Szkołą Podstawową nr 21 zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w Miejskim Konkursie "Ekokosmety - zrób to sam"
Zadaniem konkursu jest stworzenie przez zespół uczniów własnego ekokosmetyku. Zapraszamy do współpracy nauczicieli - opiekunów.
Dzisiaj Rada Rodziców przy naszej szkole odebrała pierwszą zbiórkę przeznaczoną na pomoc dla powodzian. Zebrane dary zostaną przekazane do straży pożarnej w Suchej Górze, która dostarczy dary do powodzian.
Wspieramy dalej zbiórkę darów, które można przynosić od 6:30 do 16:00 na świetlicę szkolną lub od 7:00 do 15:00 do sekretariatu.
Cieszymy się, że jako społeczność szkolna możemy pomóc powiadzianom!
Nowa galeria Sprzątanie świata 2024 została dodana do albumu fotograficznego
"Sprzątanie świata - Polska"
W piątek 20.09.2024 r. w naszej szkole gościł Pingwinek Lolek, który prowadził z uczniami klas młodszych warsztaty z pierwszej pomocy.
Pingwinek podczas zajęć miał dużo różnych przygód, a dzieci ratowały go z opresji. W trakcie zajęć nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich w najbliższym otoczeniu. Poznali sposoby radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych, uczyli się jak sprawdzić funkcje życiowe i jak je przywrócić
Podczas warsztatów uczniowie ćwiczyli masaż serca i sztuczne oddychanie na specjalistycznym fantomie LED, który świeci w ciemności i pokazuje jak płynie krew. Poznali też zasady udzielania pierwszej pomocy starszemu i niemowlakowi, poznali bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i trenowali prawidłowe ułożenie poszkodowanego.
Przy pomocy dużych rekwizytów uczyli się i utrwalali numery alarmowe, dowiedzieli się jak i kogo wezwać na pomoc. Na specjalnej kamizelce ACT FAST uczyli się udrażniać drogi oddechowe, a na interaktywnym sprzęcie AED przywracali funkcje życiowe poszkodowanemu. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w warsztatach. Za zaangażowanie i aktywność wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.
Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.
Zapraszamy na fotorelację
W dniu 17 września 2024 roku klasy VA, VB, IVA zwiedziły Sztolnię Królowa Luiza w Zabrzu. Uczniowie świetnie się bawili, zwłaszcza przy cięciu klocka, skręcaniu rurociągu i urabianiu węgla. Niemałą atrakcją okazał się udział w symulowanej akcji ratowniczej i przejazd kolejką górniczą. Zwieńczeniem wycieczki były warsztaty rękodzielnicze, podczas których uczniowie wyrabiali mydełka węglowe.
Koszt obiadów w październiku to 198 zł (22 dni żywieniowe).
Wpłaty należy dokonać do 25 września na indywidualne konto ucznia.Wszystkie wpłaty zaksięgowane po tym terminie będą zwracane na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową.
Zapraszamy do udziału w Miejskim rodzinnym konkursie pt. „Rękodzieło łączy pokolenia!”.
Praca konkursowa powinna przedstawiać interpretację hasła tytułowego „Rękodzieło łączy pokolenia!”.
Konkurs jest kierowany do uczniów bytomskich szkół podstawowych i ich opiekunów i jest organizowany w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez gminę Bytom pn. Miejskie warsztaty rękodzielnicze pt. "Nie dzieli, a łączy - Rękoczyn!".
Szczegóły dostępne w regulaminie.
Zapraszamy do udziału.
Regulamin konkursu poniżej:
"Nie dzieli, a łączy - Rękoczyn!"
W imieniu Stowarzyszenia Przyjazna Ósemka zapraszamy do wzięcia udziału w darmowych warsztatach rękodzielniczych finansowanych ze środków gminy Bytom dla dzieci i ich opiekunów.
Podczas 3 spotkań będą Państwo mieli okazję własnoręcznie przygotować świece, mydełka oraz poznać techniki malowania kamieni.
Na warsztaty obowiązują zapisy, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Organizator zapewnia niezbędne materiały, zatem nie potrzebujecie nic oprócz pozytywnego nastawienia.
Liczymy, że spotkanie będzie okazją nie tylko do zacieśnienia więzi rodzinnych i integracji lokalnej społeczności, lecz także do rozwijania nowych pokładów kreatywności, wyobraźni i wrażliwości artystycznej.
Szczegóły oraz karty zgłoszenia w regulaminie.
Regulamin poniżej:
Od jutra Rada Rodziców i nasza szkoła organizują zbiórkę darów dla powodzian.
Dary przekazane będą Straży Pożarnej z Suchej Góry na rzecz poszkodowanych powodzian.
Rada Rodziców zapewnia transport zebranych darów do miejsca docelowego.
Można przynosić wszystko co przyda się do codziennej egzystencji: jedzenie, wody, materace, koce, śpiwory, ubrania, pampersy, chusteczki, łapy, grabie itp.
Dary można przynosić od jutra do szkoły w godzinach od 7 do 15 do sekretariatu lub od 6:30 do 16:00 na świetlicę.
Z góry dziękujemy za okazane serce i pomoc.
2 września 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości część artystyczną zaprezentowali uczniowie klas IV. Następnie odbyło się ślubowanie i pasowanie klas Ia i Ib. Uczniom wręczono medale i słodkie upominki.
Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Wpłata do 05.09.2024 r. (wpłata zaksięgowana po tym terminie będzie zwracana na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową).
Koszt 16 dni x 9 zł = 144 zł
Uwaga!
Prosimy zgłosić się do szkoły w celu wypełnienia deklaracji obiadowej na rok szkolny 2024/2025.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025: 2 września 2024 r.
Klasy 1 godz. 10:00 (Aula, potem spotkanie z wychowawczyniami w klasach), pasowanie na ucznia, uczniowie mogą przyjść z rogami obfitości (tzw. tytami)
Klasy 2-8 godz. 9:00 (Aula, potem spotkanie z wychowawcami w klasach)
Egzamin poprawkowy z fizyki
29.08.2024 r. (czwartek) godz. 9:00, sala 25
Egzamin poprawkowy z chemii
29.08.2024 r. (czwartek) godz. 9:30, sala 25
Egzamin poprawkowy z muzyki
29.08.2024 r. (czwartek) godz. 9:00, sala 8
Egzamin poprawkowy z języka angielskiego
29.08.2024 r. (czwartek) godz. 9:30, sala nr 3
Egzamin poprawkowy z języka polskiego
29.08.2024 r. (czwartek) godz. 9:00, sala nr 20
Egzamin zaczyna się od części pisemnej, po tej części będzie część ustna.
Powered by aSc EduPage