• Obiady w listopadzie 2023

• Wpłata do 25.10.2023r (wpłata zaksięgowana po tym terminie będzie zwracana na konto rodzica, a dziecko nie będzie wpisane na listę obiadową). Środki muszą być zaksięgowane do 25.10.2023 r., więc obiady należy opłacić wcześniej .

Koszt  20 dni x 9 zł = 180 zł

• W zaczarowanym świecie teatru

• Skarpetki czasem znikają, wybierają wolność, ruszają w świat - tak w bajkach bywa.

Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć we wspaniałym spektaklu przygotowanym przez Teatr Nowy w Zabrzu pt. "Niesamowite przygody skarpetek". Przedstawienie przeniosło uczniów w świat bajek, w którym wszystko jest możliwe.

Było wzruszenie, uśmiechy i mnóstwo dobrej zabawy. Na scenie mogliśmy podziwiać aktorskie kreacje, animacje lalek, piosenki i multimedialne przekazy. Warto było zobaczyć ten spektakl.

• Dzień Języków Obcych

• Dnia 2 października 2023 r., w naszej szkole odchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas 2 i 3 wykonywali piękne plakaty z ciekawostkami językowymi, które można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Klasy 4-8 wybierały trzyosobowe drużyny, które konkurowały między sobą w zadaniach związanych z językami, krajami i innymi ciekawostkami językowymi. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, pomysłowością oraz zaangażowaniem.

Najlepsza okazała się  klasa 7 b w składzie  Aleksander Wyszkowski, Julia Klonowska oraz Paulina Jamka.

II miejsce zajęła klasa 6 a w składzie Julia Bombelka, Łucja Golonka oraz Amelia Czuhan.

III miejsce klasa 8 a w składzie Kinga Kaczerewska, Kamila Sękowska oraz  Olha Slabospytska.

Serdecznie wszystkim gratulujemy.

• Spotkanie z adwokatem

• W dniach 9.10, 10.10 uczniowie klas 1a, 1b, 2a, 2b mieli okazję spotkać się z panią adwokat Katarzyną Danielewicz. Celem spotkania było upowszechnienie wiedzy o zawodzie adwokata, wzbudzenie szacunku do prawa, propagowanie czytelnictwa wśród dzieci poprzez czytanie książki „ Leśne Sprawy Misia Adwokata”.

Dzięki wyjątkowemu gościowi nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się kto to jest adwokat, czym się zajmuje, jak nazywa się jego ubiór. Ponadto po tym spotkaniu dzieci wiedzą, że każdy obywatel ma obowiązek przestrzegania przepisów i zasad normalizujących życie społeczne oraz znają zasady działania sądu jako instytucji.

• #SprzątamyDlaPolski

• 4 października 2023 uczniowie naszej szkoły, kolejny raz, pokazali społeczne i ekologiczne kompetencje biorąc udział w VI edycji akcji #SprzątamyDlaPolski. Akcja objęta jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

• #PrzerwaNaCzytanie

• Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie".

W roku szkolnym 2023/2024 realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest promocja czytania wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Akcja Przerwa na czytanie  została nagrodzona w konkursie na najlepszy pomysł promujący czytelnictwo Zwyrtała 2023, który organizowany jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festiwal.

• BohaterON w naszej szkole!

• BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Kochamy Polskę!

Jesteśmy patriotami i bardzo chętnie takie akcje w życie naszej szkoły włączamy!

Posłuchaj razem z nami! Kliknij poniżej!

Leon Olek "Włącz historię!"

• Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

• W poniedziałek 2 października 2023 r. o godz. 9.00 uczniowie klas III  uczesticzyli w kolejnym spotkaniu autorskim, tym razem  z pisarzem Pawłem Beręsewiczem autorem książki "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek".

• Nasi najmłodsi uczniowie obejrzeli spektakl "Alicja z zaczarowanej krainy"

• 3 października uczniowie klasy 2a, 2b, 3a, 3b z opiekunami wybrali się do Bytomskiego Centrum Kultury w Bytomiu  na spektakl pt. „Alicja z zaczarowanej krainy”. Wystawiony spektakl opowiadał o szalonych  perypetiach tytułowej bohaterki Alicji. Dziewczyna udaje się w podróż w świat snu – pełnego absurdów i paradoksów. W krainie tej spotyka Białego Królika, niesłychanie śpieszącego się i co chwilę zapadającego w sen. Zaciekawiona jego zachowaniem, podąża za nim i dociera do zaczarowanej krainy, gdzie dzieją się przedziwne, magiczne rzeczy oraz można spotkać niesamowite postaci, mi.: Kota, Szaraka, Kapelusznika, Króla i Królową Kier. W świecie snów czas płynie inaczej. Alicja rośnie i maleje pod wpływem czarodziejskiego napoju i ciasteczka. Odwiedza różne miejsca. Niejednokrotnie musi stanąć oko w oko z absurdem i przewrotnymi pomysłami napotkanych postaci. Po czasie pełnym wrażeń i magicznych przygód Alicja budzi się w miejscu, w którym zasnęła.

Aktorzy w czasie tego przedstawienia zadbali oto  abyśmy razem z nimi naleźli się w krainie czarów i magii. Udało im się to dzięki barwnej scenografii, grze świateł, pięknych kostiumów, radosnej muzyce oraz humorystycznym dialogom  postaci.

Po obejrzeniu przedstawienia w dobrych nastrojach, radośni i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

• Wspólnota Więzi - wystawa naszej absolwentki Pani Marii Michulec

• Szanowni Państwo z ogromną dumą informujemy, że nasza absolwentka Pani Maria Michulec jest autorką wystawy pod tytułem "Wspólnota Więzi".

Miejscem wystawy jest kawiarnia Koci Gościniec w Bytomiu. Wystawa jest dostępna od 1 do 31 października 2023 r.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy i podziwiania prac Pani Marii.

Szczegóły poniżej - kliknij w link

Wystawa_koty.pdf

• 5 edycja Ogólnopolskiej Akcji „ Dzieci uczą Rodziców”

• W dniach 25.09-29,09 uczniowie klas 1a,1b, 2a, 2b, 3a, 3b  ze Szkoły Podstawowej nr 21 im Józefa Lompy w Bytomiu realizowali temat Bezpieczni w drodze w ramach 5 edycji Ogólnopolskiej Akcji „ Dzieci uczą Rodziców”