• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Do najbliższych obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zostało kilka dni. W 2022 roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypada na 7 października (piątek).  Celem inicjatywy jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Na lekcjach matematyki uczniowie klas III - VIII już powtarzają tabliczkę mnożenia.

Prosimy dorosłych o powtórzenie tabliczki mnożenia, bo już w najbliższy piątek wyruszą patrole uczniowskie z misją….. ”Dzieci sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają?"

• IV Edycja Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców.

•  W tym roku szkolnym podobnie jak w latach poprzednich klasa 1b z wychowawcą mgr Katarzyną Burg, klasa 3a z wychowawcą mgr Jolantą Galą, klasa 2b z wychowawcą Beatą Bulińską i klasa 3b z wychowawcą Beatą Domagałą- Golonką przystąpiły do 4 edycji Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców. Pierwszą lekcję # Elementarz Bezpieczeństwa klasy te odbyły w tym tygodniu. Motywem przewodnim pierwszej lekcji było bezpieczeństwo najmłodszych w ruchu drogowym. Dzieci przypomniały sobie zasady przechodzenia przez ulicę. Nasi milusińscy poznali też zasady przewożenia dzieci w samochodach  i dowiedzieli się, że po zmroku i w szare pochmurne dni mogą czuć się bezpieczni i widoczni dla kierowców, kiedy noszą odblaski.

PREZENTACJA

• Spotkanie dla seniorów - Seniorze Uważaj! Nie daj się oszukać.

• SP21 wspólnie z Policją, którą reprezentują nasi dzielnicowi Pan Rafał Sidorko oraz Pan Grzegorz Milewski organizujemy na Auli w naszej szkole spotkanie dla osób starszych w ramach akcji "Seniorze Uważaj! Nie daj się oszukać". Bardzo prosimy o przekazanie informacji seniorom w Waszych rodzinach, znajomym seniorom, starszym sąsiadom, że w dniu 13 października 2022 roku (czwartek) o godz. 16:00 w Auli naszej szkoły odbędzie się spotkanie dla seniorów. Dowiedzą się oni również tego, czym jest tak zwana "bezpieczna koperta".
            Serdecznie zapraszamy!

• Miejski Konkurs Fotograficzny "Różne oblicza Bytomia" - rozdanie nagród

• Stowarzyszenie Przyjazna Ósemka informuje, że wręczenie dyplomów i nagród w konkursie, odbędzie się na Auli w Szkole Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu w dniu 13.10.2022 r.

Serdecznie zapraszamy laureatów konkursu na godzinę 9:00.

Stowarzyszenie informuje również, że w dniach od 03 do 17 października 2022 r. w Galerii Rotunda w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu przy pl. Jana III Sobieskiego odbędzie się wystawa nagrodzonych i zakwalifikowanych do wystawy prac.

Nagrodzone prace można również zobaczyć klikając w link:
            Różne oblicza Bytomia - wystawa prac konkursowych on line

Serdecznie zapraszamy.

• „Dzień Otwarty” w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu

• Uczniowie klasy 3a i 3b w piątek 23 września 2022r. uczestniczyli w „Dniu Otwartym” w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Wzięli udział m.in. w pokazach: ewakuacji poszkodowanych z wyrobisk podziemnych, sprawności grupy alpinistycznej, możliwości gaszenia palącego się metanu na ściance. Przypomnieli sobie umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy w zakresie resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Zobaczyli również sprzęt ratowniczy, wozy bojowe.

Na „Dzień Otwarty” w CSRG w Bytomiu zaprosiła klasy Rada Rodziców naszej szkoły.